4 IV 2016

"Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać - oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi." (Jan Paweł II, Evangelium vitae

Duchowa adopcja, wypływająca z idei miłosiernej miłości dla istoty najmniejszej i całkowicie bezbronnej, jest bezpośrednim powierzeniem Panu Bogu tego adoptowanego duchowo dziecka w modlitwie, błaganiu o zmianę myślenia jego rodziców, w prośbach, aby wypełnieni miłością nie zamykali się na nowe życie, nie bali się zubożenia tym życiem. "Bo miłość, gdy się nią dzielisz, gdy nią obdarzasz jest jak chleb - takiej miłości i takiego chleba przybywa." (Matka Teresa z Kalkuty)

Również w tym roku Jubileuszowym Miłosierdzia, pragniemy w naszej parafii rozpocząć piękne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli dziewięciomiesięcznej nowenny w intencji poczętego a zagrożonego życia dziecka. Na codzienną modlitwę w intencji adoptowanego dziecka składa się: jeden dziesiątek różańca, tekst specjalnej modlitwy, a także dobrowolnie podjęte, dodatkowe praktyki religijne takie jak np.: post, Komunia św., pomoc potrzebującemu, walka ze złym przyzwyczajeniem.

Wszystkich pragnących uroczyście złożyć przyrzeczenie adopcyjne zapraszamy na Mszę Świętą 4 kwietnia, w Uroczystość Zwiastowania NMP, o godzinie 18:30. Prosimy o zabranie ze sobą świecy.